Czym są magazyny miejskie? Jak wygląda wynajem magazynu. Zalety, usługi, zastosowanie

Magazyny na wynajem bardzo często kojarzą się jako obiekty zlokalizowane z dala od miast. Jednak powierzchnie magazynowe do wynajęcia dostępne są także w granicach aglomeracji. To tak zwane magazyny miejskie. Co warto o nich wiedzieć?

Magazyny miejskie – co to jest?

Pod pojęciem jak magazyny miejskie znajdują się magazyny logistyczne, które zlokalizowane są na terenie miast. Najczęściej położone są one na ich obrzeżach, jednak nadal znajdują się w granicach miejskich, co pozwala na łatwy dostęp do powierzchni magazynowej.

Magazyny miejskie często mają także postać SBU, czyli Small Business Unit. Termin ten odnosi się do powierzchni magazynowej oferowanej razem z dodatkowymi powierzchniami, na przykład z biurem. Dodatkowo w ramach SBU przedsiębiorcy mogą korzystać z szerokiej gamy usług wspierających prowadzenie biznesu.

Zalety magazynów miejskich:
– Lokalizacja blisko centrum miasta, która zapewnia łatwy dostęp do powierzchni magazynowej,
– Dostęp do dodatkowych usług, między innymi jak przyjmowanie dostaw, rozładunek, kompletacja, konfekcjonowanie,
– Większa efektywność w ramach logistyki „ostatniej mili”, czyli dostarczania zamówień do klientów.

Kiedy warto zdecydować się na magazyn miejski?

Pod kątem korzyści, jakie oferują miejskie magazyny do wynajęcia, stanowią one bardzo dobrą ofertę przeznaczoną dla firm, które skupiają się na działalności lokalnej lub też zależy im na łatwej dostępności towarów.

Magazyny miejskie sprawdzają się także w przypadku wspierania wspomnianej wcześniej logistyki „ostatniej mili”. Z takiej oferty często korzystają wtedy firmy zajmujące się transportem towarów bezpośrednio do klientów, w tym sklepy internetowe.

Magazyn miejski – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Eksperci wskazują, że obecnie zapotrzebowanie na miejskie magazyny logistyczne jest bardzo duże i w przyszłości ma być jeszcze wyższe.

Aktualnie magazyny na wynajem znajdują się w jednych z największych miast w Polsce, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, w miastach Aglomeracji Śląskiej. Realizowane są również nowe inwestycje.

Z ofertami magazynów miejskich na wynajem można zapoznać się już teraz online na stronach internetowych deweloperów, portalach ogłoszeniowych i na stronach agentów nieruchomości.